Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

 

UWAGA! - liczba miejsc ograniczona - ćwiczenia odbywają się w sali kolumnowej na parterze budynku w Cieplewie. Każde zajęcia trwają 50 minut.

Poniedziałek

loading...
19:00 - ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Program ćwiczeń ZDROWY KRĘGOSŁUP to jednocześnie profilaktyka i terapia (zwłaszcza dla osób, które odczuwają rozmaite dolegliwości bólowe związane np. z siedzącym trybem pracy). Zajęcia wzmacniają całe ciało, korzystnie wpływają na poprawę sylwetki i utrzymanie prawidłowej postawy. Systematyczne ćwiczenia redukują dolegliwości bólowe kręgosłupa, rozluźniają przykurcze i uelastyczniają mięśnie. To doskonały sposób na odprężenie organizmu z pożytkiem dla zdrowia!

instruktorka: Paulina Pyż

20:00 - TBC (TOTAL BODY CONDITION)

Trening tlenowy. Zajęcia wzmacniające mięśnie całego ciała. Ćwiczenia łączone są w układ wykonywany do rytmicznej muzyki. Charakteryzuje je bardzo małe (bądź zerowe) obciążenie i duża liczba powtórzeń. W trakcie zajęć wykonujemy ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru ciała, ale także sprzętu dostępnego w sali (piłki, step, hantle itp.).

instruktorka: Paulina Pyż

Wtorek

loading...
18:00 - PŁASKI BRZUCH

Trening zapewniający pracę nad całym ciałem, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich mięśni brzucha - również głębokich, ale także mięśni antagonistycznych – pośladkowych. Zajęcia składają się z dynamicznej rozgrzewki, która ma formę prostych choreografii i ma na celu przede wszystkim spalanie kalorii zbędnych w organizmie. Dalsza część treningu polega na wzmacnianiu mięśni w pozycjach wysokich i niskich oraz do przeróżnych ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha.

Całość jest przeplatana ćwiczeniami wytrzymałościowymi i stanowi idealne rozwiązanie dla osób chcących spalić niechciane "boczki".

instruktorka: Karolina Dera

19:00 - FITNESS MEDYCZNY

To gimnastyka dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności ruchowej. Specjalnie dobrane ćwiczenia nie tylko poprawią wygląd całej sylwetki, ale również wpłyną korzystnie na nasze samopoczucie.
Celem zajęć jest niwelowanie bólu kręgosłupa i stawów oraz nauka poprawnego oddychania. Skupimy się na wzmocnieniu i rozciągnięciu wszystkich mięśni (bez ich nadmiernego rozbudowywania), odciążeniu kręgosłupa, poprawie postawy, obniżeniu poziomu stresu oraz ogólnej poprawie zdrowia.

instruktorka: Karolina Dera

Środa

loading...
18:30 - JOGA

Joga to niezwykła forma ruchu, dbająca zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną ćwiczącego. Praktyka jogi jest idealnym sposobem na osiągnięcie spokoju ducha oraz sprawniejszego, silniejszego ciała. Regularne wykonywanie asan - pozycji jogi, uczy i rozwija świadomość ciała, pogłębia jego siłę i elastyczność, a jednocześnie budzi w ćwiczących witalność, regeneruje i jest wytchnieniem od codzienności. Dzięki precyzji i koncentracji relaksuje i przywraca równowagę psychiczną (uwalnia od stresu, lęku, niepokoju), zapewnia jasność umysłu, pozwala nawiązywać i utrzymywać harmonijne relacje z otoczeniem, poprawia sen.

instruktorka: Weronika Perec-Staśkiewicz

 

19:30 - SUPERSYLWETKA

Smukła talia? Płaski brzuch? Zgrabne nogi? Jędrne pośladki? Bez problemu! Jeśli chcesz właśnie tak wyglądać - zapraszamy na zajęcia pod hasłem Supersylwetka. To trening body shape, czyli wzmacniający i modelujący całe ciało. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe, tj. grzbiet, uda, pośladki, biodra, brzuch.

Dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

instruktorka: Weronika Perec-Staśkiewicz

Czwartek

loading...
19:00 - SALSATION

Salsation, to połączenie gimnastyki i tańca. Zajęcia zaczynają się od kompleksowej rozgrzewki, czyli izolacji poszczególnych partii ciała oraz zestawu dynamicznych ćwiczeń. W głównej części zajęć pojawia się kilka tanecznych choreografii, każda ułożona do konkretnego utworu, zawierająca elementy treningu funkcjonalnego. Zajęcia kończą się częścią relaksacyjną „cool-down”.

Łącząc regularne treningi ze zdrowym i racjonalnym odżywianiem, zauważalne efekty można osiągnąć już po kilku tygodniach. Jakie? Wzmocnienie i wysmuklenie całego ciała, głównie ramion, brzucha, ud i pośladków, a ponadto: poprawę koordynacji i świadomości ciała, uwrażliwienie na muzykę, lepsze poczucie rytmu, znaczną poprawę nastroju i naładowanie pozytywną energią.

instruktorka: Barbara Lesner

Uczestnicy do dyspozycji mają ogólnodostępną szatnię z zamykanymi szafkami, ale na zajęcia należy przynieść własną matę. W sali ćwiczeń obowiązuje sportowe obuwie na zmianę, z jasnymi podeszwami.

CENY KARNETÓW:

  • open - 160 zł
  • 8 wejść - 120 zł
  • 4 wejścia - 90 zł
  • wejście jednorazowe - 30 zł

Karnety są ważne przez miesiąc od daty zakupu. Zakup jest możliwy w dowolnym dniu miesiąca. Zniżka na Kartę Seniora Gminy Puszcz Gdański - 20 %.

Więcej informacji i sprzedaż karnetów w Biurze Obsługi Klientów:

  • od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-20:00
  • piątek w godz. 8:00-16:00

tel. 728 415 566.