Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestniczki spotkania DKK w Mediatece

Któż ich nie ma? Przeczucia, sny prorocze, wizje. Uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki oczywiście mają wszystko! W różnym zakresie, natężeniu i przeróżnego rodzaju, ale każdemu coś tam kiedyś się przydarzyło, albo przydarza nieustannie. Sceptycyzm, racjonalizm, chłodne spojrzenie na rzeczywistość to jest coś co nas charakteryzuje, bo jednak wolimy mieć wpływ na to co się nam wydarza.

Grafika ilustracyjna

Informujemy, że z powodu inwentaryzacji w dniach 24-29 czerwca będzie zamknięta Mediateka w Straszynie. Natomiast w czasie wakacji (lipiec-sierpień) OKSiBP w Cieplewie będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Według zmienionych grafików będą też pracować biblioteka w Cieplewie i filie.

Tatusiowie czytają pociechom książeczki w Mediatece

W środę w Mediatece uczestniczyliśmy w akcji „Tata też czyta 2024”, która propaguje czytanie dzieciom przez ich ojców, ale także braci lub dziadków. U nas też znalazło się kilku odważnych tatusiów, którzy czytali nie tylko swoim pociechom, ale wszystkim maluchom. Zabawa z książką jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Pozwala się wyciszyć i ćwiczy koncentrację.

Grafika ilustracyjna

Już wkrótce patio przy Mediatece w Straszynie przejdzie metamorfozę. OKSiBP został jednym z laureatów VI edycji programu Wzmocnij swoje otoczenie. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych w patio w Mediatece powstanie „ekostrefa”, czyli nowa przestrzeń do działań edukacyjnych i miejsce wyciszenia, gdzie będzie można czytać oraz wypoczywać.

Zabawa z pisarką Magdaleną Zarębską w Mediatece

Ostatnim przedwakacyjnym zadaniem dla uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci była lektura „Wakacji u dziadków” Magdaleny Zarębskiej. Bohaterami powieści są trojaczki Amelia, Laura i Tymon, które wyjeżdżają na całe wakacje na wieś do dziadków. O lekturę, jej bohaterów i inspiracje uczestnicy mogli zapytać samą autorkę, która była gościem spotkania DKK 6 czerwca.

Grafika ilustracyjna

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską, które odbędzie się 6 czerwca 2024 r. o godz. 17:00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Do udziału w nim zachęcamy również dzieci (i rodziców), które nie należą do DKK, a chcą ciekawie i inspirująco spędzić czas.

Grafika z napisem Komunikat i logo Czytam tutaj

Informujemy, że OKSiBP Gminy Pruszcz Gdański oraz filia w Straszynie będą nieczynne 4 czerwca 2024 r. (wtorek) w godz. 11:30-14:30. Natomiast w dniach 4-5 czerwca i 12-14 czerwca 2024 r. zamknięta będzie filia Biblioteka na Żuławach w Wiślinie. Przepraszamy za utrudnienia i przypominamy, że gdy biblioteka jest nieczynna nie naliczamy opłat za przetrzymanie książek.

Uczestnicy młodzieżowej sekcji Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie, z prowadzącą bibliotekarką Małgorzatą Gołofit.

Na ostatnim, piątkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Mediatece w Straszynie uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze książki Natalii Osińskiej. „Fluff” opisuje historię znajomości dwóch nastolatek: Wiki i Dominiki, które poznały się dzięki internetowi. Po spotkaniu w realu ich znajomość szybko przeradza się w fascynację.