Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z hasłem: O pani! O panie! Poczuj czym jest kreatywne pisanie! zdjęciem Barbary Piórkowskiej i logotypami

Zapraszamy młodzież w wieku 14+ i dorosłych na warsztaty kreatywnego pisania. Poprowadzi je Barbara Piórkowska. Wydarzenie zaplanowane jest 30 września w godz. 10:00 - 15:00 w Bibliotece na Żuławach. Liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy dostępny on-line: https://forms.gle/X8T1yzmBf26LEXmX7 należy wypełnić do 20 września.

Uczestnicy pierwszego po wakacjach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Rozpoczęły się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który działa w mediatece w Straszynie. Jako pierwszą po wakacyjnej przerwie uczestnicy na warsztat wzięli książkę autorstwa Renaty Piątkowskiej „Zbój”. To zbiór dziesięciu opowiadań o wyjątkowych koniach.

Pomarańczowo-czarna grafika z logo Czytam tutaj i napisem Komunikat

We wtorek, 19 września, Biblioteka na Żuławach w Wiślinie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Opłaty za nieterminowy zwrot książek nie będą w tym dniu naliczane.

Uczestniczki warsztatów archiwistyki społecznej z dziennikarką Magdaleną Świerczyńską-Dolot (w środku)

Życie to opowieść. Każdy z nas tworzy własną. Z kolei każda indywidualna opowieść jest częścią historii społecznej. Ta, której uczymy się w szkole, to historia wielkich nazwisk: bohaterów, zdrajców, władców, przywódców, to historia ważnych dat i miejsc.
Aby dobrze zrozumieć przeszłość, móc wyciągać wnioski, uczyć się, powinniśmy więcej rozmawiać z naszymi dziadkami, babciami, rodzicami, starszymi sąsiadkami i sąsiadami. Nie każdy ma taką możliwość. Często dlatego, że zbyt późno dostrzegamy wartość takiej rozmowy.

Grafika z napisem Praca i logo Czytam tutaj

Ogłaszamy nabór na stanowisko bibliotekarza. Oferujemy pracę w pełnym wymiarze czasu (cały etat), głównie w Mediatece w Straszynie. Zainteresowane osoby zachęcamy do składania aplikacji do 25 sierpnia 2023 roku do godziny 15:00. Więcej informacji dotyczących naboru i kwestionariusz osobowy dla kandydatów można znaleźć na stronie BIP Ośrodka w zakładce: PRACA.

Agnieszka Michalczyk i Katarzyna Groth przekazały dyplom i nagrodę Marii Gajewskiej

Trwa nasz konkurs Superczytelnik Roku 2023. Tymczasem dyplomy i nagrody odebrali laureaci ubiegłorocznej edycji rywalizacji. Wśród nich, w kategorii dorosłych triumfowały Grażyna Pałkowska (165 przeczytanych książek z filii w Wiślinie!) i Maria Gajewska systematycznie odwiedzająca bibliotekę w Cieplewie. Ludwik Wójcik odebrał nagrodę w Mediatece w Straszynie.

Uczestnicy spotkania przy stole w Mediatece

Książka wybrana na temat przewodni ostatniego spotkania dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych do łatwych nie należała. Tylko niektórzy uczestnicy przebrnęli przez całą „Maskę Afryki. Odsłony afrykańskiej religijności” V. Naipaul’a.

Pomarańczowo-czarna grafika z logo Czytam tutaj i napisem Komunikat

Informujemy, że w związku z organizacją Festynu Seniora, w czwartek - 29 czerwca 2023 roku - Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie oraz filie biblioteczne w Straszynie i Wiślinie będą zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.