Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem Komunikat i logo Czytam tutaj

Informujemy, że we czwartek, 13 października 2022 r., filia Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Straszynie będzie zamknięta. Za utrudnienia, związane z pracą bibliotekarek w terenie, przepraszamy. Opłaty za przetrzymanie książek w tym dniu nie będą naliczane.

Spotkanie uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie, z autorem "Ćwiczeń akrobatycznych" Stanisławem Szulistem

„Aż rodzic” i „Tylko rodzic” - ciekawe czy odgadlibyście, który z nich to matka, a który to ojciec Karola - bohatera książki, którą przeczytaliśmy na pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece w Straszynie. Pewnie tak, bo raczej bardziej niż mniej, myślimy stereotypami. Uczestnicy DKK często myślą pod prąd...

Zdjęcie grupowe uczestników wyjazdu studyjnego na tle muralu

W ramach projektu „Kierunek Kulturalne Żuławy”, OKSiBP zorganizował wyjazd studyjny do wsi tematycznych na Dolnym Śląsku. Uczestniczyły w nim m.in. bibliotekarki, dyrektor Grzegorz Cwaliński oraz nasi partnerzy z żuławskiej części gminy: radny Jerzy Kornacki, sołtys Mokrego Dworu Wiesław Zbroiński, przedstawicielki i przedstawiciele Szkoły Podstawowej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Wiślinie.

Grafika z okładką książki Ćwiczenia akrobatyczne

Po wakacyjnej przerwie wnawiamy cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Mediatece w Straszynie. Pierwszą lekturą zaplanowaną w sezonie 2022/2023, będą „Ćwiczenia akrobatyczne” według propozycji Stacha Szulista. Autor, z zawodu nauczyciel, wchodzi w perspektywę 16-latka, oddając mu rolę narratora...

Grafika ilustracyjna z czterema zdjęciami logo Kierunek Kulturalne Żuławy i Czytam tutaj

Utrwalić zanim zniknie – całodniowe warsztaty fotograficzne pod takim hasłem zostaną przeprowadzone w Wiślinie i w okolicach. Będą one nietypowe, gdyż głównym narzędziem warsztatowym będą… smartfony. Na zajęcia zapraszamy młodzież i dorosłych.

Grafika z logo Kultura tutaj na czarnym tle i białym napisem Komunikat na pomarańczowym tle

Informujemy, że od 1 września 2022 r. obowiązują zmiany w harmonogramie pracy OKSiBP w Cieplewie i filii bibliotecznej w Wiślinie.

Grafika z logo Kultura tutaj na czarnym tle i białym napisem Komunikat na pomarańczowym tle

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, w dniach 22-30 sierpnia 2022 r. Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie będzie zamknięta. Ponadto, w związku ze zbliżającym się festiwalem teatrów lalkowych FOTEL w Juszkowie i dożynkami w Wiślince oraz natężeniem pracy w terenie, biblioteka w Cieplewie i cały ośrodek będą zamknięte w dniach 31 sierpnia – 1 września oraz 6-8 września 2022.

Zdjęcie przedstawiające okładki książek: Strażnicy wolności Jacka Hugo-Badera, Upadek Kartaginy Adrian Goldsworthy, Xin chao! Ton Van Anh i Moniki Utnik-Strugały, Neron Aleksandra Krawczuka, Ludzie, ludzie Ewy Woydyłło, Nie ma jednej Rosji Barbary Włodarczyk z logo Czytam tutaj

Miło nam poinformować, że złożony przez nas wniosek o dofinansowanie zakupu nowości czytelniczych został pozytywnie rozpatrzony przez Bibliotekę Narodową. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych, kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański i jej filie otrzymają w sumie 12,5 tys. złotych dotacji.