Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna

Serdecznie zapraszamy na letnie spotkania w pracowni ceramicznej zakończone wypałami raku. Mamy jeszcze wolne miejsca na zajęcia w dwóch blokach. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne metody wykończenia ceramiki w warunkach plenerowych (naked raku, szkliwo redukcyjne, zdobienie końskim włosiem, piórami, cukrem etc.) i będą mogli samodzielnie zrealizować prace ceramiczne według własnego projektu.

Instalacja nowej pracy do grafiki w OKSiBP Cieplewo

Nasza pracownia plastyczna nareszcie doczekała się w pełni profesjonalnej prasy do linorytu i nie tylko. Dotychczas pracowaliśmy i tworzyliśmy wspaniałe dzieła na małej, nieco już sfatygowanym, 14-letnim urządzeniu do drukowania odbitek. Od teraz dzieci, młodzież i dorośli będą mogli zgłębiać tajniki grafiki warsztatowej z wykorzystaniem pełnowymiarowego, zawodowego sprzętu!

Grafika ilustracyjna

Miłośników ceramiki i kreatywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy na zwiedzanie Skarbca Fajansu we Włocławku i warsztaty ceramiczne. 20 kwietnia, nawiązując do historii miejsca, słynącego przez lata z produkcji charakterystycznych naczyń i ozdób, zwiedzimy stałą wystawę lokalnych wyrobów fajansowych i poznamy tajemnice ich produkcji.

Uczestnicy wiosennego koncertu na scenie OKSiBP z instruktorką Izabelą Krasucką-Kalwas

W poniedziałek na scenie OKSiBP w Cieplewie swoje postępy w nauce śpiewu i gry na instrumentach prezentowali uczniowie instruktorki Izabeli Krasuckiej-Kalwas. Koncert to świetna okazja, by pochwalić się przed bliskimi swoim talentem, ale również ważny element nauki dla przyszłych muzyków.

Uczestnicy koncertu świątecznego 19 grudnia 2023 na scenie w Cieplewie z instruktor Izabelą Krasucką-Kalwas i dyr. Grzegorzem Cwalińskim

W przedświątecznych tygodniach na scenie ośrodka w Cieplewie odbyły się popisy taneczne i muzyczne uczestników naszych sekcji artystycznych. Kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców stanęło w blasku reflektorów - niektórzy pierwszy raz w życiu mieli okazję do publicznego występu!

Kolaż zdjęć z pracowni edukacji artystycznej w OKSiBP

Przypominamy, że od poniedziałku, 2 października, rozpoczynamy zajęcia w stałych sekcjach edukacji artystycznej. Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Klientów, tel. 728 415 566. Są jeszcze miejsca m.in. w sekcjach tanecznych prowadzonych przez Sandrę Trybę.

Grafika ilustracyjna z napisem KURS SAMOOBRONYi logo Kultura tutaj

Zdarzyło Ci się znaleźć w sytuacji zagrożenia i nie wiedziałaś/ nie wiedziałeś jak zareagować, by samodzielnie się obronić? Jak skutecznie radzić sobie w skrajnych sytuacjach typu zastraszenie, wymuszenie czy brutalne zaczepki, będzie można dowiedzieć się podczas trzymiesięcznego kursu samoobrony w OKSiBP.

Warsztaty monotypii w pracowni plastycznej w Cieplewie. Na pierwszym planie dziewczynka przy pracy.

W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas grupa niezwykle utalentowanych dzieci z Ukrainy - uczniów Szkoły Podstawowej w Rotmance. Gościepoznali technikę monotypii i wykonali piękne prace.
Monotypia to technika artystyczna, w której powstają odbitki (monotypy) na płaskim podłożu, takim jak metal, szkło, płyta akrylowa lub drewno.