Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Każdego kto kiedykolwiek czytał kultowy komiks „Kajko i Kokosz” (i nie tylko) zapraszamy do galerii „Kaloryfer”, by zobaczyć niecodzienną wystawę „Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych”. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z twórcami bloga Na Plasterki!!!, który jest swoistego rodzaju wirtualnym muzeum twórczości Janusza Christy.

Akcja Zima 2018 za nami. Wspólnie z OKSiBP ferie spędziło niemal dwa tysiące dzieci i młodzieży. Przez dwa dni świętowaliśmy 50 urodziny Reksia. Z tej okazji odbyło się pięć projekcji cyfrowo odnowionych animowanych filmów o sympatycznym piesku, które obejrzało łącznie 200 widzów w dwóch salach Kina za Rogiem w Cieplewie.

Zapraszamy w piątek, 2 marca 2018 r., o godz. 18:00 na autorskie spotkanie z Krzysztofem Materną - jednym z najpopularniejszych polskich satyryków, promujące książkę "Przygody z życia wzięte (dla przyjaciół siostra Irena)".

Podczas ferii w ośrodku odbyły się warsztaty projektowania przestrzennego z elementami instalacji ph.: „U-lotne imaginarium”. Dzieci konstruowały rzeźby z miękkich materiałów, tj. gąbki, otuliny, tkaniny i sznurki, by w efekcie powstały lekkie obiekty unoszące się na specjalnie przygotowanym „niebie”.

5 i 6 lutego zapraszamy na 50 urodziny animowanego „Reksia”, organizowane w Cieplewie w ramach inauguracji tegorocznej Akcji Zima w gminie Pruszcz Gdański. W programie obchodów znajdą się projekcje zrekonstruowanych cyfrowo kreskówek, zajęcia plastyczne, upominki dla każdego małego widza i wreszcie słodka uczta na zakończenie gali.

Zapraszamy na doskonały monodram „Ja jestem Żyd z Wesela” w wykonaniu Zbigniewa Walerysia, wg opowiadania Romana Brandstaettera, pod tym samym tytułem. To rzecz o karczmarzu z Bronowic Małych, Hirszu Singerze - pierwowzorze Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Aż 72.328,23 zł z datków od mieszkańców gminy Pruszcz Gdański zebrał w ramach 26 Finału WOŚP sztab nr 2358, zarejestrowany w OKSiBP Cieplewo. Niemal połowę tej kwoty (34087,75 zł) uzbierali wolontariusze z sołectwa Mokry Dwór pod przewodem sołtysa Wiesława Zbroińskiego, który zdobył w tym roku rekordową liczbę niezwykle atrakcyjnych fantów na aukcję zorganizowaną w świetlicy.

Staraniem OKSiBP ukazał się 16-stronicowy informator z ofertą wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznych ferii. Publikacja dowodzi, że tegoroczna Akcja Zima w Gminie Pruszcz Gdański zapowiada się bogato i atrakcyjnie.