Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Z radością informujemy, iż opracowany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański wniosek o dofinansowanie tegorocznej edycji Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych FOTEL w Juszkowie znalazł się wśród beneficjentów programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2019 Narodowego Centrum Kultury. OKSiBP otrzyma na ten cel 80 tys. zł.

Zapraszamy do galerii Kaloryfer w Cieplewie na wystawę prac wykonanych w pracowni malarstwa i rysunku w OKSiBP od września 2018 do kwietnia 2019 r., pod kierunkiem Agnieszki Michalczyk. Prezentowane obrazy są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematyki, jak i stopnia zaawansowania ich twórczyń.

Galeria Kaloryfer zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem, pod hasłem „Osobliwości”, od 10 kwietnia przez miesiąc będziemy prezentować grafiki mieszkańca Straszyna, Hansa Drieenhuizena. Autor prac urodził się w Holandii, w miejscowości Nijkerk niedaleko Amsterdamu. Od lat jego pasją i hobby jest fotografowanie...

Kontynuujemy naszą akcję OKSiBP Dzieciom, będącą odpowiedzią na trwający strajk nauczycieli i zaniepokojenie rodziców o to, jak w tej sytuacji wypełnić czas uczniom - zwłaszcza tym najmłodszym. Na apel władz gminy Pruszcz Gdański Ośrodek Kultury przygotował do 17 kwietnia cykl bezpłatnych imprez, na które zapraszamy milusińskich w wieku od 6 lat z rodzicami.

W odpowiedzi na planowany strajk nauczycieli i zaniepokojenie rodziców o to, jak w tych okolicznościach wypełnić czas uczniom - zwłaszcza tym najmłodszym, na apel władz gminy Pruszcz Gdański Ośrodek Kultury przygotował w dniach 8-12 kwietnia cykl bezpłatnych imprez, na które zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat z rodzicami.

Jeszcze dziś o godz. 18:00 zapraszamy milusińskich w wieku 3-10 lat na spektakl pt. "3 x królewna, 3 x smok" w wykonaniu teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Aktorzy opowiedzą trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny: Złośnicy, Beksy lub Roztropnej, dalszy ciąg jest zupełnie inny.

Uwaga - informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, zaplanowany dziś o godz. 19:00 seans filmu "Planeta singli 2" został odwołany. W zamian zapraszamy na doskonały polski komediodramat w reż. Marka Koterskiego pt. "7 uczuć" z doskonałą obsadą (m.in.: M. Dorociński, M. Ostaszewska, G. Muskała, R. Więckiewicz, A. Chyra, T. Karolak, K. Figura, M. Ciunelis, M. Bogdańska, M. Koterski). 

W związku ze zmianami organizacyjnymi wprowadzonymi w instytucji kultury gminy Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Cieplewie w okresie od 1 kwietnia do końca czerwca 2019 r. będzie działać według zmienionego harmonogramu.