Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

O mnie się nie martw, Sztuka kochania, Wołyń, Pianista, Dziewczyny ze Lwowa, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Lekarze, Przepis na życie, Na dobre i na złe, Plebania, Czas Honoru, Na Wspólnej, Świat według Kiepskich, Quo Vadis, Wiedźmin, Na kłopoty… Bednarski – to tylko część długiej listy filmów i seriali, w jakich wystąpił Zbigniew Waleryś. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie z aktorem.

W ramach 8. Festiwalu Filmów Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!” w bibliotece w Cieplewie odbył się wykład dla rodziców i nauczycieli pt.: "Niebieskie wieloryby atakują, czyli biegnij, albo giń”. W temat niebezpiecznej gry internetowej wprowadziła słuchaczy Magdalena Kamińska z Instytutu Kulturoznawstwa UAM.

Zapraszamy do galerii Kaloryfer w Cieplewie, gdzie gościnnie prezentujemy wystawę „Morze liter” będącą pokłosiem jednej z edycji Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, odbywających się cyklicznie w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Pierwszy plenerowy wypał ceramiki na terenie OKSiBP odbył się w niedzielę, 1 października 2017. Uczestnicy warsztatów ceramicznych specjalnie na tę okazje przygotowali nowe prace i cały dzień, od rana aż do zmroku, trudzili się przy załadowywaniu i wyciąganiu rzeźb z pieca.

Niemal 800 osób uczestniczyło w 8. Festiwalu Filmów Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!” 2017, który odbył się w dniach 2-4 października 2017 roku w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie. Było to jedyne takie miejsce na Pomorzu, w którym odbyła się „walizkowa” edycja poznańskiego festiwalu Ale Kino! mającego już ponad 40-letnią tradycję.

Gdyński 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych zagościł w Cieplewie. Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce po raz pierwszy pojawił się w naszej instytucji kultury w ramach tzw. replik, czyli pokazów konkursowych tytułów, gościnnie prezentowanych w zaprzyjaźnionych z Festiwalem pomorskich kinach.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku. Co roku widzowie FPFF, bardzo często jako pierwsi w kraju, mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami, walczącymi o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów, a także laureatami międzynarodowych festiwali filmowych.

W dniach 2-4 października 2017 r., zapraszamy na 8. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.