Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

RUSZAMY W BESKIDY!

Kategoria: MEDIATEKA I BIBLIOTEKI

Grafika_wydarzenia

Data:Środa, 23 Styczeń 2019

Godzina:18:00 - 20:00

Lokalizacja:  Mediateka w Straszynie
Bilety:  loading...

Kup / rezerwuj
OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn-czw: 12:00-20:00, nd: 10:00 - 15:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt-śr: 10:00 - 18:00, czw: 12:00 - 20:00, pt: 10:00 - 18:00, sb: 9:00 - 13:00


Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl oraz Mediateka w Straszynie zapraszają na prezentację podróżniczą o Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Na spotkaniu ph.: „Ruszamy w Beskidy” pokażą, jak zacząć turystyczną przygodę ze zwiedzaniem śląskich Beskidów i okolic.

Spotkanie zacznie się od wspomnień z podróży – Kasia i Maciej pokażą jak zorganizowali dwutygodniowy wyjazd w śląskie Beskidy i jak każdego dnia coraz bardziej oddalali się od górskich szlaków. Opowiedzą o najbardziej znanych atrakcjach Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Śląska Cieszyńskiego oraz o mniej znanych miejscach: górskich szlakach i turystycznych miejscowościach, miejskich legendach, krainie zabawek, pięknych koronkach, pasterskich rogach, regionalnych pasjach i oryginalnych sposobach na życie. Przybliżą największe atrakcje turystyczne regionu. Wręczą też każdemu uczestnikowi sprawdzony plan jednodniowych wycieczek idealnych na urlop w śląskich Beskidach.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych miejsc: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po dalsze zakątki naszego kraju.

Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę! to oferta dla osób, które szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Kasia i Maciej Marczewscy pokażą co warto zobaczyć w Beskidach i gdzie szukać pomysłów na kolejne wyjazdy.

Wstęp wolny.


Kasia i Maciej Marczewscy z Fundacji Ruszaj w Drogę to małżeństwo pasjonatów pozytywnie zakręconych na punkcie zwiedzania Polski. Od 9 lat aktywnie ją eksplorują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju. Chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę.

Patroni medialni wydarzeń klubowych: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl
 
Dojazd:
Dworcowa 6A Straszyn